Aromat zamknięty w suszu

Warzywa suszone można dodać do wielu dań i dzięki temu podkręcić ich aromat. Mieszanka suszonych warzyw dodana do wywaru warzywnego czy mięsnego znakomicie zastąpi niezbyt zdrową przyprawę typu „vegeta” i jednocześnie sprawi, że tak przygotowana potrawa będzie miała głęboki i bogaty smak. 
 

Rozgrzewający barszcz czerwony przygotujemy korzystając z bulionu i dodatku suszonych buraczków. Taką mieszankę wystarczy pogotować na małym ogniu, dodając jeszcze parę innych przypraw: ziele angielskie, liść laurowy, kilka kropel cytryny dla wydobycia koloru, parę ząbków czosnku, pieprz i sól. suszone kompozycja
Zapach i aromat młodego koperku jest doskonały, ale co zrobić, gdy za oknem śnieg i po świeżych ziołach zostało jedynie wspomnienie? Na ratunek przychodzi wtedy suszony koperek. Można posypać nim puree ziemniaczane lub dodać go do zupy: barszczyku, pomidorowej, jarzynowej, ogórkowej… W zimie świetnie sprawdzi się też suszona natka pietruszki, niezastąpiona jako dodatek do tradycyjnego rosołu z makaronem.
Od paru lat polskie stoły przebojem zdobywają suszone pomidory.  Ten pochodzący z Południa Europy przysmak wzbogaci każde, najprostsze nawet danie. Wystarczy posiekać suszone pomidory, wymieszać z ugotowanym pęczakiem czy inną kaszą, dodać odrobinę oliwy z oliwek i pełnowartościowe, a przy okazji pyszne danie gotowe. Pomidory świetnie sprawdzają się jako dodatek do makaronów, ryżu, sałatek. Można je również podgryzać solo. To świetna alternatywa dla chipsów i innych niezdrowych snacków. 


 

Szanowny Czytelniku/Konsumencie - każdy Człowiek posiada swój własny metabolizm i własne nawyki żywieniowe. Informacje publikowane w serwisie MAKAR.PL nie stanowią porad o charakterze medycznym. Mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady zdrowotne, oraz nie mogą one zastępować profesjonalnego doradztwa medycznego/dietetycznego. Właściciel serwisu oraz autorzy artykułów nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa niewłaściwego zastosowania prezentowanych treści.