Aktywni o każdej porze roku

Polski klimat nie należy do najbardziej udanych. Teoretycznie mamy cztery pory roku, ale w praktyce nierzadko zdarza się, że przez kolejne miesiące panuje wieczna wiosnojesień i tylko dzień staje się coraz krótszy, a potem coraz dłuższy.

Co robić, aby mimo wszystko spędzić ten czas przyjemnie, aktywnie i z pożytkiem dla naszego zdrowia? Znaleźć idealną aktywność fizyczną dla siebie! Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Wiosna

Tu możliwości jest bez liku. Średnie temperatury nie są zbyt wysokie i dzień staje się coraz dłuższy, zatem dłużej możemy pobyć na świeżym kobieta na rowerzepowietrzu. Wiosną świetnie sprawdza się rower. Niekoniecznie musimy pokonywać kilkadziesiąt kilometrów w życiowym czasie, ale rodzinne wycieczki po parku czy lesie są doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego popołudnia, czy nawet całego dnia (pod warunkiem zabrania ze sobą prowiantu - tu znakomicie sprawdzą się lekkie przekąski takie, jak suszone owoce, orzechy, mieszanki typu studencka). 
Jeśli nie rower to może rolki? Wystarczy w miarę równa, asfaltowa droga i można szaleć! Rolki kupimy już w bardzo rozsądnej cenie. Należy jednak pamiętać o kasku i ochraniaczach na kolana, łokcie i nadgarstki. W innym przypadku upadek może okazać się bardzo bolesny i niebezpieczny. Uwaga panie! Rolki świetnie wpływają na mięśnie nóg i pośladków.
Ogrodowa trampolina – w założeniu to zabawa dla dzieci, ale w praktyce, jeśli mamy odpowiednio dużą trampolinę, możemy również na niej się pobawić. Jedyne, o czym należy pamiętać, to zalecenia producenta odnośnie dopuszczalnego ciężaru oraz stabilne podłoże, na którym ustawiamy konstrukcję.

Lato

To oczywiście kąpiele w rzece, jeziorze, morzu czy miejskim, otwartym basenie. Przyjemności z pluskania się w wodzie nic nie zastąpi. A co, gdy pogoda nie sprzyja? W mniej upalne dni można wybrać się na pieszą wycieczkę po okolicy lub w miejsca zupełnie nieznane. Marsz i świeże powietrze znakomicie wpływają nie tylko na kondycję, ale i ogólnie na dobre samopoczucie.
A może hulajnoga? Dzisiaj to nie tylko zabawka dla dzieci, ale także świetny gadżet dla dorosłych! Pamiętajcie tylko, że niektóre hulajnogi są naprawdę szybkie i o wywrotkę nie trudno…
W bezwietrzne dni zachęcamy do badmintona. Spalanie zbędnych kilogramów zapewnione!

Jesień

Jesienią znakomicie się biega. Oczywiście, biegać można również w pozostałe pory roku, ale latem bywa za gorąco, a zimą za zimno. Jesień (i wiosna) dla biegaczy są idealnymi porami.
Grzybiarze wyruszają na łowy do lasu, a to również ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. 
A co, gdy pada? Jeśli nie jest to wywracająca na drugą stronę ulewa z wichurą, nie bójmy się deszczu i wyjdźmy na spacer. Wilgotne powietrze znakomicie wpływa na cerę i drogi oddechowe. Wkrótce włączymy w mieszkaniach grzejniki i przez kolejne miesiące będziemy oddychać przesuszonym powietrzem…
A poza tym drogie panie, czyż nie pięknie wyglądamy w lśniących kaloszach?

Zima

Jeśli spadnie śnieg, pomysły na zabawy na świeżym powietrzu nasuwają się same. Narty – to oczywisty wybór, ale nie dla każdego. Więc może łyżwy? W większości miast na czas zimy funkcjonują sztuczne lodowiska, aż żal nie skorzystać! Jeśli umiecie jeździć na rolkach, na łyżwach bez problemu dacie sobie radę. Jeśli i to wydaje się zbyt skomplikowane, zawsze pozostają nam sanki. To zabawa dla każdego, a przy okazji świetny trening wzmacniający (wszak na górkę trzeba jakoś wyjść, a czasami wyciągnąć na sankach milusińskich…).


 

Szanowny Czytelniku/Konsumencie - każdy Człowiek posiada swój własny metabolizm i własne nawyki żywieniowe. Informacje publikowane w serwisie MAKAR.PL nie stanowią porad o charakterze medycznym. Mają charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą być traktowane jako specjalistyczne porady zdrowotne, oraz nie mogą one zastępować profesjonalnego doradztwa medycznego/dietetycznego. Właściciel serwisu oraz autorzy artykułów nie ponoszą odpowiedzialności za następstwa niewłaściwego zastosowania prezentowanych treści.